Paypal Türkiye kapanıyor!

REKLAM ALANI
Paypal Türkiye kapanıyor!

Paypal, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu! ( Paypal Türkiye kapanıyor! )

Paypal, 6 Haziran Pazartesi gününden itibaren Türkiye’deki müşterileri PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak. Bu sistemi kullanan firmalar ve bireysel müşteriler ise şimdiden Paypal alternatifi güvenilir sistem arayışına başladı.

Olayın ayrıntısına bakacak olursak,


PayPal’ın internet sitesinden yapılan açıklamada, “PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.” denildi.


PayPal hizmetinin kapanmasının tek sebebi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisans alamamasıdır. Bu sebeple de Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştır. Sebebinin ise PayPal üzerinden Türkiye’de yapılan finansal işlemlerin BDDK’nın Türkiye’de tutmasını istemesi ancak PayPal’ın bunu kabul etmemesi olarak gösterilmektedir.  PayPal bunu reddedince “Biz de size lisans vermiyoruz” denmesi gayet doğal. Paypal özellikle Avrupa Birliği‘ne bağlı ülkelerin hepsinde faaliyette, her bir ülkeye finansal verilerini sunuyor ve sunucularını bu ülkelerde barındırıyor. Bu sebeple Türkiye’nin de tutulmasını istemesi gayet doğal, hatta gerekli denilebilir. Şimdilik değişen bir şey yok. 6 Haziran’da kapanacak. Bunun için 6 Haziran‘a kadar PayPal hesabınızdaki parayı ya harcamalı, ya da bir banka hesabınıza aktarmanız gerekli.

Paypal nakit geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuştu.Bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz:

Paypal Türkiye kapanıyor! haberini okudunuz.

paypal_nakitkart

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: