EXPO 2016 Ne Kazandırır?

0
2409

EXPO Ne Kazandırır?

EXPO 2016 Antalya Antalya’ya ve Ülkemize Neler Kazandıracak?

EXPO 2016 Ne Kazandırır? Expo Antalya ülkemizi uluslararası platformlarda, toplum kuruluşları ve bireyler nezdinde önemli bir noktada konumlandıracaktır.

EXPO 2016 Antalya, çevre ve sürdürülebilirlik alanında gezegenimizin geleceğine katkılarımız ve yatırımlarımız hakkında küresel bazda gelinen en son noktanın vitrini olacaktır. Her bir ülke, kendi bahçe kültürünü bizimle paylaşarak kültürel zenginliğimizi artıran bir görsel şölen sunarken, aynı zamanda küresel çevre sorunlarına ve çocuklarımıza hazırladığımız geleceğe dair çok önemli konuların da altını çizecektir.

Bu bağlamda, EXPO 2016 Antalya gelecek nesillere bırakacağımız dünyada “yeşil” kavramına ve sürdürülebilirliğe, kentsel alanlarda kaybolan yeşil renge, yok olan bitki türlerine ve ormanlara, çölleşmeye, küresel ısınmaya, tükenen kaynaklar ve bunlarla birlikte yok olan geçim kaynakları ve yaşamlara değinecek ve bu sorunlara karşı alınacak önlemler ve çözümlere dair eşsiz bir küresel platform sunacaktır.

Ülkemizin tanıtımına sağlayacağı olumlu katkı yanında farklı bir alanda- doğa, çevre ve bahçecilik turizmi konusunda- yepyeni bir kitleyi de kentimize çekecek, turizm ürünlerini çeşitlendirecek, yerli ve yabancı turist hacmini artırarak kentin kalkınmasına, istihdamın ve refahın artmasına katkıda bulunacaktır.

EXPO’nun Hedefleri

  • Uluslararası tanıtıma katkı sağlamak,
  • Ulusal ve uluslararası çevre problemlerini ortaya koymak ve alternatif enerji kaynaklarına dikkat çekmek,
  • Kentsel alanda yeşil yaşam alanları yaratmak,
  • Eko ve yeşil turizmi desteklemek,
  • Kente yeni altyapı kazandırmak
  • Kentin ekonomik gücünü artırmak,
  • Tarımsal potansiyeli ve endemik zenginliğimizi dünyaya tanıtmak.
Expo
EXPO 2016 Ne Kazandırır?

Bir Cevap Yazın