Paypal Nakit Kapanıyor!

0
2071

Yanlış okumadınız, Paypal nakit kapanıyor!

Özellikle internetten sık alışveriş yapanların ve sık bir şekilde ticari işlerle uğraşanların bir numaralı tercihi olan uluslararası para transfer aracı Paypal’ın nakit alışverişlerini kolaylaştıran Papal Nakit projesini Türkiye’de sonlandırmaya karar verdiği açıklandı. ( 15.04.2016 )

Benim 2 yıldan beri,  KYK bursunun harçlık avans kısmındaki 150 TL ‘yi nakite çevirmek için kullandığım Paypal Nakit’in kendi sitesi olan paypal-nakit.com üzerinden şu açıklama yapıldı:


 

Önemli Duyuru

Türkiye’de son iki yıldır TEB iş birliği ile yürüttüğümüz ön ödemeli PayPal Nakit Kart programının durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte siz değerli kullanıcılarımızın tüm sorularını yanıtlamak ve kart bakiyenizi kolaylıkla çekebilmenize yardımcı olmak için PayPal Nakit Kart müşteri hizmetlerimiz 7 gün 24 saat hizmetinizde olacaktır.

Kart bakiyenizi 31 Temmuz 2016 tarihine kadar;

  • MasterCard geçen yerlerde kullanabilir,
  • TEB ATM’lerinden yıllık nakit çekim limitiniz kadarı nakit olarak çekebilir,
  • TEB şubelerinden  1 Haziran 2016 tarihi itibariyle nakit olarak alabilirsiniz.

Kart yüklemeleri 1 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. Bu süreçte kullanıcılarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.


 

Bunun yanında Paypal Nakit kullanıcılarının kayıtlı telefon numaralarına da Paypal Nakit uygulamasının 31 Temmuz tarihinde sonlandırılacağına dair bir SMS gönderildi.

Paypal kartlarının kullanım sürelerinin devam etmesinden dolayı firma, kartları alırken ödediğimiz ücreti yani 5 TL’yi geri iade yapacak. ( Güncelleme: Ücretler kartlara yatırıldı. Kart hesabınızda hiç ücret yoksa atm 5 TL çekmenize izin vermiyor. 5 TL para yükleyip, 10 TL olarak çekiniz )

Paypal kart’ kapandı şimdi de paypal Türkiye’de hizmetlerinden çekildi. İlgili yazımız:

Ayrıca, blogkurdu yazarı tarafından yayımlanmış olan şu yazıyı da okuyabilirsiniz: 

Bir Cevap Yazın