Google Drive nedir?

REKLAM ALANI
Google Drive nedir?

[textmarker color=”FFFFFF”]Google Drive nedir?[/textmarker]

Drive, Google’nin sunduğu bulut üzerinde çevrim içi olarak dosya depolama ve eşleştirme servisidir.

Günümüzde gelişen bulut teknolojisine takiben web de depolama da oldukça gelişti. Hiç şüpheiz daha da gelişecek. One Drive, yani micrsoft’un depolama hizmetini başlatmasından sonra Google bu hizmette eksik kalmadı.

One Drive, Yandex Disk ve Google Driver depolama hizmeti yarışında bizlere sundukları depolama alanını büyüklüğü yarışında Google Drive 15 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunmaktadır.

Google Drive’ı  bilgisayarınızdan drive.google.com adresini ziyaret ederek depomala servisini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra iOS ve Android işletim sistemlerine sahip diğer cihazlarınızdan da mağazadan uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz. Böylece dosyalarınıza nerede olursanız olun istediğiniz zaman ulaşma şansına sahip oluyorsunuz. Fotoğraflarınızı , müziğinizi veya herhangi bir dökümanınızı cihazınızdan paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız grubu belirleyebilir, sadece indirme, sadece görüntüleme veya düzenleme yetkisi verebilirsiniz.  Aynı zamanda GOOGLE DOCS entegresi sayesinde ofis dosyaları oluşturabilir, var olan ofis dosyalarınızı bilgisayarınızdan veya akıllı telefon aracılığı ile düzenleyebilirsiniz. Eğer isterseniz dosya depolama alanınızı ücretli olarak arttırabilirsiniz.

[alert color=”yellow”]Genelde Türkler depolama için para vermez!.. E posta adresinin sonuna 2-3-4 ekleyerek yeni e posta açıp, tüm e posta adresleri 1. adrese bağlar. Böylece çok fazla alan kullamış ve tüm gmail hesaplarına tek bir mail adresi ile ulaşmış olur… 🙂 Benim şuan –3@gmail.com var, bakalım kaça kadar gidebileceğim 🙂 [/alert]

Eğer daha fazla depolama alanına sahip olmak istiyorsanız bunların fiyatlandırması burada [https://www.google.com/settings/storage] göreceğiniz gibi aylık 2$’a 100 Gb ve aylık 10$’a 1 TB gibi depolama alanlarına sahip olabilirsiniz. Özellikle fotoğraf ve video yüklerken hem silinmemesi ve kaybolmaması hemde istediğiniz anda erişebilme imkanı servisin kullanımı arttırmaktadır.

[textmarker color=”FFFFFF”]Google Drive nedir? Yazı Sonu [/textmarker]

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: