Evden Çalışırken Öz Bakım ve Verimliliği Dengeleme

Salgının bu noktasında, neredeyse herkes evden çalışmaya doğru ilerlerken nasıl üretken kalabileceğine dair düşüncelerini önerdi. Hakim tavsiyelere uyup uymadığımızdan bağımsız olarak, hepimiz rutin bir şeye benziyorduk, bu tamamen rutin bir eksiklik olsa bile. Günlerimizi normallik duygusu yaratmak için yapacakları şeylerle doldurmak olduğu için, dünyanın durumu üzerinde umutsuzluğa kapılmak için tüm görevleri terk etmek de aynı derecede caziptir.

Birçoğumuz için, görünüşte sonsuz bir görev listesi, “normal” yaşamdan bir engel olabilir. Ama en iyi benliğimiz olmazsa çalışamayız. Şimdi her zamankinden daha fazla, hem bedeninizi hem de zihninizi dinlemek ve onlara sağlıklı kalmak ve profesyonel ve kişisel hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duydukları şeyi vermek önemlidir.

Üretkenlikten ödün vermeden karantina iş akışınıza kişisel bakım getirmenin bazı yollarını okumaya devam edin.


Güçlü başla

Sadece bir yapılacaklar listesi ile başlamak, kapıdan güçlendirilmiş bir patron gibi patlamak demek değildir (ki sizsiniz). Neyi başarmak istediğinizi bilmek önemli olsa da, biraz derin nefes alıp verme ya da gün için bir mantra koyma konusunda dikkatli bir zamanda inşa etmek de çok önemlidir. Sabahları geliştirmek için olumlu alışkanlıklar hakkında bazı fikirler için bu yazıya göz atın .

Yürüyüşe çık

Hepimiz birlikte çalıştıkça, taze hava parçaları almak her zamankinden daha önemli hale geldi. Kısa bir yürüyüş için işten on dakika uzaklaşmak, uygun sosyal mesafeli önlemleri takip ettiğiniz sürece zihinsel sağlığınız için harikalar yaratabilir.

Birçoğumuz için, dünya son birkaç aydır evlerimize küçüldü, ancak iş ve gevşemeyi bölümlere ayırmaya yardımcı olmak için manzara değişikliği hala hayati önem taşıyor. İşinizi özel bir odada yapmak ya da geçici ev ofis alanında yapmak kadar küçük bir şey ve daha sonra işe yaramayan bir şey yapma zamanı geldiğinde beyninizdeki anahtarları çevirebilir.

Favori çalma listenizi veya podcast’inizi ekleyin

Benim gibi bir şeyseniz, müzik, mevcut ruh halinizi yansıtmak için bir şans sunan harika bir arka plan gürültüsüdür. Podcast bölümleri ayrıca dünyanın herhangi bir yerinden neredeyse herhangi bir konu hakkında bilgi edinme fırsatı sunar. Çalışmaya çalışırken dikkat dağıtan müzik bulursanız, bir mola verirken bir şarkı çalmayı deneyin ve sıkıştırmasını açmanıza yardımcı olup olmadığını görün.

Kendi hızınızda gidin

Özellikle bu aşırı stresli zamanlarda, karşılaştırmalarınızı başkalarıyla sınırlamak çok önemlidir. Birisi sosyal medyada kaç kilometre koştuğuna, pişirdikleri ekmek somunlarına, katıldıkları zoom toplantılarına ya da yazdıklarına göre övünme yapmanın tek başına üretkenliğin her zaman eşit olmadığını hatırlamak önemlidir. sağlıklı bir zihniyete.

Herkes kendine özgü koşullarla karşı karşıyadır ve evde, okula, yaşlı ebeveynlere ya da sadece kendinize uyum sağlayan çocuklarla ilgileniyor olsanız da, bu tür suşları daima “açık” olma kapasitenizde azaltmanızın bir nedeni yoktur. ”.

Başkalarının üretken olmanın ne anlama geldiğine dair algılarının, kendinizi nasıl gördüğünüzü etkilemesine izin vermeyin. Çoğu günün büyük bir görevi yerine getirmeyi mümkün olamayabileceğini hatırlamak önemlidir, özellikle de birçok sorumlulukla uğraşıyorsanız veya işsizlikle uğraşıyorsanız ve bu gayet iyi.

Koşullar, herkesin belirli bir günde üretebildiklerini değiştirir. Kazanımlar küçük olsa bile, ilerlediğiniz sürece hala değerli ve başarılısınız.

Sınırları belirle

Evden çalıştığımız için çalışma ortamlarımızın ve yapılacaklar listemizin nasıl daha esnek hale geldiği hakkında çok şey duyduk. Ancak esnekliğin de karanlık bir tarafı var

Koçluk Oturumum: Bunalımda Gezinme, Hareket Etme ve Sıkışmış Hissetme

Hepimiz, değişen sınırları aşmak ve onları mahvederken kendimize daha affedici olmak için çalışırken, umarız, bu ipuçları günlük rutininize biraz daha denge kazandırmanıza yardımcı olabilir.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Stay Connected

19,983BeğenenlerBeğen
3,755TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

%d blogcu bunu beğendi: