Dünyanın En Tehlikeli Virüsleri

  • Virüs Nedir:
    Bilgisayara kullanıcının izni olmadan aktarılmış mevcut dosyaları veya yazılımların bütünlüğünü bozan kısa kod parçalarıdır. Bilgisayar virüsleri bir bilgisayardan başka bir bilgisayara aktarılmak ve bilgisayarın düzgün çalışmasına müdahele etmek için yapılm
    ış küçük yazılımlar veya kodlardır. Bilgisayar virüsleri genelde e-posta mesajlarındaki eklerle veya anlık mesajlaşma mesajlarıyla yayılır.Ancak tehlikeli virüslerde vardır bu virüsler bazen bilgisayarınızı çöpe atmanıza bile sebep olabiliyor.


    Dünyanın en tehlikeli virüslerinden bazıları;

indir

1- Storm Worm: 2007 yılında ortaya çıkan bu zararlı yazılım Müslümanlar ve Hristiyanlar’ arasında savaş başladı gibi sahte haber başlıklarıyla yayılıyordu. Aslında bir trojan olan bu yazılım bilgisayarları uzaktan kontrol edebiliyordu. Bu virüsten 1800 e posta etkilenmiştir.

indir (1)

2- Game Vance : Bu ürünler sizi virüse boğabilir. Bir oyunu indirdikten sonra açılır penceresaldırısına uğruyorsunuz. Bu virüs kullanıcıların bilgilerini ve çevrimiçi etkinliklerini izliyor.

indir (2)

Mydoom : Tarihin gördüğü en zararlı yazılımlardan olan Mydoom 2004 yılında ortaya çık
mıştır. Bu virüsün şaşırtacak bir yanı vardır oda bulaştığı bilgisayarlardan özür dilemesidir.
Bu virüsü kim tarafından yayıldığı belirlenmemiştir. Mydoom dünya çapında yaklaşık 38 milyar dolarlık masrafa sebep olmuştur.

indir (3)
4- CIH : Bilgisayarlarla 90 lı yılların sonlarında tanışmış insanlar için Chernobyl hala korkulu bir rüyadır bunun sebebi ise CIH virüsünün Çernobil faciasının yaşandığı gün devreye girmesidir. Bu virüs sabit diskleri çalışmaz hale getirip biosa zarar veriyordu. CIH virüsü dünya çapında neredeyse 80 milyon dolarlık hasara sebep olmuştur.

indir
5- SQL SLAMMER : 2003 yılında ortaya çıkan zararlı bir virüstür. Kendi kendini rasgele bir Ip üzerinden başka bilgisayarlara yolluyordu. Bu zararlı yazılım en çok ta sunucu kullanan kişileiri korkutmuştur. Sadece 10 dakikada dünya çapında 75 bin bilgisayara yayılan virüs 750 milyon dolarlık zarara neden olmuştur.

6- indir (4) COD RED : 2001 yılında ortaya çıkan bu zararlı yazılım bir günde 359 bin bilgisayara yayıldı ayrıca bu virüsü beyaz saraya saldırmak için de kullandılar. Bilgisayarı aşırı yükleyen bu virüs, ayı zamanda bir arka kapı oluşturarak bilgisayarın kontrolünü başka insanlara veriyordu. 3 ay tehdidi süren bu virüsün günlük zararı 200 milyon dolar olmuştur.

indir (5)

7. CONFİCKER : 2008 yılında ortaya çıkmıştır. Conficker virüsü neredeyse dünyanın her yerinde. Bu virüs tüm güvenlik önlemleri alınmamış bilgisayarları ele geçiriyor. Zaten bunu yandaki haritada da görüyorsunuz.

Bu virüsler gözünüzü korkutuyor olabilir ama günümüz teknoojisiyle bu virüsleri önlemeniz mümkün eğer nasıl olacağını merak ediyorsanız buyrun  tıkla

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Stay Connected

19,983BeğenenlerBeğen
3,755TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

%d blogcu bunu beğendi: